Do fotografowania używa się tacy do ciemni, znanej również jako tacy do tworzenia nadruków.

Stomatologiczna taca wyciskowa to pojemnik lub urządzenie służące do przenoszenia materiału wyciskowego do ust, ograniczania materiału do powierzchni, które mają zostać nagrane, oraz kontrolowania materiału wyciskowego podczas jego ustawiania.

Grawer Warszawa używany przez supermarkety

Blachę do pieczenia lub blachę do pieczenia używa się do gotowania w piekarniku różnych potraw, w tym warzyw i mięs, takich jak całe kurczaki. Pozwala to na wystawienie potraw na działanie gorącego powietrza wewnątrz piekarnika, zapobiegając jednocześnie spadaniu tłuszczów z płynów na podłogę piekarnika. Patrz również patelnia arkusza.

Taca z pianką jest używana przez supermarkety i sklepy z owocami do pakowania mięsa oraz małych owoców, warzyw i grzybów. Patenty na ten produkt istnieją od 1966 r.

Taca na żywność z folii aluminiowej używana w supermarketach do pakowania żywności przetworzonej.

Grawer - bardzo ładne litery

Cienkie tace z tworzywa sztucznego stosowane zarówno do pakowania żywności na półkach sklepowych, jak i na wynos. Lazy Susan jest stołem obrotowym (obrotową tacą) umieszczonym na stole lub blacie w celu ułatwienia dystrybucji żywności. Lazy Susans mogą być wykonane z różnych materiałów, ale zazwyczaj są to szkło, drewno lub plastik. Zazwyczaj są one okrągłe i umieszczone na środku okrągłego stołu, aby z łatwością dzielić się naczyniami wśród dań. Ze względu na charakter kuchni chińskiej, a szczególnie na małą sumę, są one popularne w oficjalnych chińskich restauracjach zarówno na lądzie stałym, jak i za granicą. W języku chińskim są one po prostu znane jako (p cānzhuō zhuanpán) lub „gramofony stołowe”. Polecamy grawer Warszawa.

Grawer Warszawa a pojemniki do pakowania żywności

Jest prawdopodobne, że wyjaśnienie terminu Lazy Susan został utracony do historii. Etymologia ludowa twierdzą, że jest to amerykański wynalazek i śledzić jego nazwę do produktu – Ovington’s 8,50 dolarów mahoniowy „Serwer obrotowy lub Lazy Susan” – reklamowane w 1917 roku Targi próżności, ale nazwa kraju, i poprzedza zarówno reklamę.
Mahoniuga George III hantla (ok. 1780 r.), sprzedanego przez Christie’s na aukcji za $3,900 w Londynie 20 stycznia 2010 r..

Część tajemnicy wynika z różnorodności urządzeń, które zostały pogrupowane pod nazwą głupi kelner (dziś pisany głupiec). Na początku XVIII w. brytyjski artykuł w The Gentleman’s Magazine opisuje, w jaki sposób ciche maszyny zastąpiły ponadgardliwych pracowników przy niektórych stołach, a w latach pięćdziesiątych XVII w. Christopher Smart chwalił „obce”, ale dyskretne urządzenia wierszowane Jest jednak prawie pewne, że omawiane urządzenia były kołowymi tacami służącymi podobnymi do tych, które zostały wprowadzone przez Thomasa Jeffersona do Francji. W pewnym momencie w 3. ćwierćwieczu lub przed 3. ćwierćwieczem XVIII wieku, nazwa niemy kelner również zaczęła być stosowana do obracających się tacek. (Jefferson nigdy nie miał Lazy Susan w Monticello, ale zbudował boksowate obracające się stojaki na książki i, w ramach serwowania „w stylu francuskim”, zatrudnił obrotowe drzwi do jadalni, których odwrotna strona podtrzymywała] kilka półek).