Ponieważ system regałów jezdnych posiada tylko jedno wejście, wykorzystuje tzw. metodę składowania LIFO (ostatnie, pierwsze wyszło). Przy tylko jednym wejściu ostatnia paleta w rzędzie jest koniecznie pierwszą paletą do wyjęcia. System pamięci masowej typu drive-thru z dwoma różnymi punktami wejścia może również wykorzystywać metodę FIFO (first in, first out) storage. Dzięki systemowi FIFO palety są ładowane na jednym końcu i przesuwane z powrotem na drugi koniec, gdzie znajdują się w przedniej części rzędu po przeciwnej stronie.

Ekspozytory z plexi w sklepie

Pierwsza paleta umieszczona w takim rzędzie jest pierwszą wyjętą z drugiego końca. System ten jest korzystny dla materiałów z datą ważności lub wszędzie tam, gdzie trwałość jest głównym problemem.

Systemy regałów paletowych z systemem przesuwania zwrotnego zostały zaprojektowane w oparciu o zasadę organizowania przestrzeni pod względem głębokości, a nie szerokości. Taki układ głębokości znacznie zmniejsza przestrzeń korytarza i zwiększa gęstość składowania. W takiej konfiguracji każde przęsło może mieć głębokość do sześciu palet; każda paleta składowana jest na wózkach kołowych, które mieszczą się na szynach. O grawerze natomiast poczytaj na:

 

wyroby z plexi grawerSzyny są lekko wychylone w kierunku strony ładunkowej/wyładunkowej regału, aby wykorzystać grawitację, oszczędzając ogromne ilości energii do przemieszczania ciężkich palet. Gdy wózek widłowy ustawia paletę na wózku, wjeżdża ona do przodu i powoduje uderzenie palety w następną paletę, powodując cofnięcie się całego rzędu palet do tyłu. Przy wyjmowaniu palety z przodu palety pozostałe palety są natychmiast przesuwane do przodu, co umożliwia dostęp do następnej dostępnej palety. Rack zwrotny to system magazynowania LIFO (ostatnie, pierwsze wysunięcie).

Ekspozytory z plexi na poczcie

Systemy przepływu palet to systemy magazynowania palet o wysokiej gęstości, wykorzystujące głębokość w celu zwiększenia pojemności. System ten wykorzystuje lekko pochyloną szynę z rolkami, które umożliwiają łatwe przemieszczanie palet po nachylonej płaszczyźnie. Układy te nazywane są również przepływem grawitacyjnym.
lub dynamicznych systemów przepływowych. System przepływu palet często posiada złożone układy ruchu i hamowania kontrolujące prędkość poruszającej się palety. Systemy regałów przepływowych palet to albo system FIFO (pierwsze wejście, pierwsze wyjście) albo LIFO (ostatnie wejście, pierwsze wyjście) magazynowe. Jeżeli system jest załadowany z tyłu i rozładowany od przodu, jest to FIFO; jeśli system jest załadowany i rozładowany od przodu, jest to system LIFO.

Mobilne regały paletowe mobilne o niewielkich rozmiarach, znane również jako mobilne przenośne regały paletowe lub mobilny system regałów przemysłowych, są zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń magazynową. Mobilizowane regały paletowe kompaktowe mogą zmniejszyć powierzchnię składowania palet o połowę lub podwoić pojemność regałów paletowych w tej samej przestrzeni. Mobilizowane regały paletowe oszczędzają miejsce dzięki przekształceniu ścieżek statycznych w produktywną przestrzeń magazynową.

Zmobilizowany system składowania w kompaktowych regałach mocuje rzędy regałów paletowych na ciężkich wózkach rolkowych i umieszcza je na szynach podłogowych. Rzędy regałów paletowych (do 96 cali) poruszają się po szynach posadzkowych na boki tworząc ruchomą pływającą korytarz dostępowy.